Czym jest elektroniczna skóra

Czym jest elektroniczna skóra

8 listopada, 2018 0 By admin

Od wielu już lat trwały na całym świecie badania nad wytworzeniem sztucznej skóry. Takie rozwiązanie mogłoby wszak okazać się bardzo pomocne w dziedzinie medycyny, nauki oraz techniki. Hasło elektroniczna skóra pod względem językowym brzmi jak jakiś dziwny oksymoron, ale powoli staje się faktem. Dowodzą temu obecnie artykuły w najpopularniejszej prasie światowej, zarówno tej europejskiej jak i amerykańskiej. I nie mówimy tu w żadnym wypadku o typowych wynurzeniach brukowców, ale o specjalistycznej, naukowej prasie. Właśnie teraz naukowcy z uniwersytetu w Colorado oznajmili, że dokonano odkrycia skóry syntetycznej z układami scalonymi. Ten rewolucyjny wynalazek może przyczynić się do szerokiego rozwoju wielu dziedzin, na czele z medycyną. Nie tylko w Colorado, ale także w wielu innych uczelniach, przeprowadzano na przestrzeni lat badania nad różnymi rodzajami syntetycznych powłok, potrafiących zastąpić u człowieka nie tylko naturalną skórę, ale także ubranie! Sztuczną skórę będzie można w przyszłości zatem stosować nie tylko w dziedzinie medycyny, jej działanie będzie znacznie rozszerzone. Elektroniczna skóra w praktyce składa się z sieci polimerów, gdzie dodatkowo zastosowano delikatną powłokę srebrną. Odpowiada ono za wzmocnienie struktury. Idealnie przewodzi prąd.

Elektroniczna skóra – na co to komu?

Wychwalana w świecie naukowców elektroniczna skóra ma wiele cech charakterystycznych, na które każdy człowiek już dziś powinien zwrócić uwagę:

– Składa się z licznych, chemicznych wiązań, dzięki czemu szybko się odbudowuje. Po uszkodzeniu powraca do swojego naturalnego stanu nawet w warunkach przeciętnej temperatury pokojowej, co jest niewątpliwie ewenementem. Niedowiarkowie w pierwszej chwili wyśmieją tą teorię, ale liczne filmy edukacyjne, dostępne w Internecie niemal całkowicie potwierdzają tą teorię.

– System działania polega na tym, że komórki elektronicznej skóry znajdują ognisko zniszczenia i redukują je za pomocą trzech związków etanolu. Taki etanol jest powszechnie dostępny na rynku.

– Według naukowców, elektroniczna skóra jest materiałem niezwykle plastycznym i w każdej chwili gotowym do wszelkiego przerabiania. Jest to produkt stworzony do wielokrotnego wykorzystywania. Nie tylko na jeden raz.

Elektroniczna skóra i jej inteligencja.

Promowana w sieci i środkach masowego przekazu elektroniczna skóra – jest systemem niezwykle inteligentnym i dostosowanym na miarę obecnych czasów. Dzięki szeroko zakrojonemu systemowi jest w stanie wyczuć siłę nacisku na nią działającą. Na tej podstawie ukuto teorię, która ma być bardzo przydatna w dziedzinie konstrukcji robotów przeznaczonych do zastępowania ludzi w czynnościach zawodowych, a także do opieki nad dziećmi oraz osobami starszymi. Robot może więc w pełni i inteligentnie kontrolować nie tylko swoje ruchy, ale także siłę. Inteligencja naukowców poprowadziła nas więc na jeszcze dalszy poziom istnienia. Co przyniesie przyszłość? Czas pokaże! Jednego można być pewnym – będzie jeszcze ciekawiej, bo czeka nas prawdziwa rewolucja!

Elektroniczna skóra i biohacking.

Prace nad elektroniczną skórą wciąż są poprawiane i modyfikowane. Nad usprawnieniem technologii pracują w tej chwili laboratoria właściwie już na całym świecie, choć główną bazą jest Japonia oraz Stany Zjednoczone. Dzięki skórze elektronicznej będzie możliwe:

– szybsze leczenie oparzeń

– monitorowanie poziomu ciśnienia ludzkiego ciała

– monitorowanie poziomu cukru czy stopnia osłabienia organizmu

Z pojęciem elektroniczna skóra wiąże się jeszcze jeden termin – biohacking. Zajmują się nim ludzie zafascynowani przed laty cyberpunkowymi fabułami. W grupach badają i opracowują możliwości wprowadzania cybernetycznych zmian w ludzkich organizmach. Nie wahają się stosować najnowocześniejszych technologii w drodze do połączenia działania naszego ludzkiego ciała z działaniem maszyn. Rezultaty takich działań nie są do końca bezpieczne, jednak nie można im odmówić rezultatów. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijać się będzie także dziedzina medycyny. Wiele chorób i dolegliwości może na przestrzeni lat całkowicie zniknąć.