Szelki dla psa z czujnikiem ciepła.

Szelki dla psa z czujnikiem ciepła.

8 listopada, 2018 0 By admin

Nasi czworonożni pupile niezwykle cierpią przez falę czerwcowych i lipcowych upałów. Przy sprzyjających warunkach pogodowych lato może zacząć się już w kwietniu, by z przerwami potrwać aż do końca września. Jak czuje się w tym czasie pies pozostawiony na wiele godzin bez miski z zimna wodą lub wyprowadzany na długi spacer w temperaturze przekraczającej trzydzieści stopni? Niejednemu właścicielowi czworonoga pękło serce w sytuacji, gdy niedoglądany pies odchodził w męczarniach. Dziś nowoczesne technologie pozwalają na usprawnienie wielu prozaicznych z pozoru czynności, jakich dokonujemy każdego dnia. Wprowadzanie psa może odbywać się więc w bardziej inteligentny sposób, niż dotychczas. Pomogą w tym super unikalne szelki dla psa z czujnikiem ciepła. Są one zaprojektowane w sposób niezwykle ergonomiczny, a przy tym pomysłowy. Można je kupić w wielu profesjonalnych sklepach internetowych z artykułami przeznaczonymi dla zwierząt, psów, kotów i innych stworzeń ubarwiających nasze życie codzienne.

Szelki dla psa z czujnikiem ciepła – wygoda dla czworonoga!

Skąd wzięły się tak naprawdę szelki dla psa z czujnikiem ciepła? I dlaczego tak późno ktoś wpadł na pomysł, aby usprawnić cały proces wyprowadzania psa i przebywania z nim na wolnym powietrzu? Szelki zostały wynalezione w dość prozaiczny sposób, przez Amerykanina Matthew Edwardsa. Pewnego dnia wrócił on ze spaceru ze swoim ukochanym psem, który nagle zaczął czuć się co raz gorzej. Ogromnym zaskoczeniem było dla Edwardsa nagłe odejście ukochanego pupila. Po badaniach okazało się, że pies przez wielogodzinne przebywanie w wysokiej temperaturze na zewnątrz po prostu się przegrzał! Jako właściciele psów i my często zapominamy o tym, ze temperatura ciała psa jest zupełnie inna od naszej ludzkiej. Psia sierść daje dużo ciepła już sama w sobie, co przy letnich upałach stanowi dla psa dużą niewygodę. Wynalezienie tych szelek dla psów oraz wcielenie ich w życie jest dowodem na to, że po raz kolejny dramat przysłużył się do postawiania radykalnych kroków w dziedzinie nauki i techniki.

Szelki dla psa z czujnikami ciepła – najważniejsze atuty

Obserwując nowocześnie zaprojektowane szelki dla psa z czujnikami ciepła, trzeba zwrócić uwagę na cały szereg cech charakterystycznych:

– Skonstruowane zostały w ergonomiczny sposób, aby można było stosować je dla wszystkich ras psów, bez względu na wielkość, masę oraz długość tułowia.

– Są zbudowane tak, aby pies właściwie nie odczuwał tego, że ma je założone.

– W szelkach znajduje się mechanizm informujący nas za pomocą sygnału oraz lampki ostrzegawczej o tym, że temperatura ciała naszego psa właśnie wchodzi w niekorzystne i mało bezpieczne dla zdrowia rejony.

– Komunikat o podwyższonej temperaturze ciała psa to nie wszystko. Dzięki wszechstronnemu mechanizmowi w szelkach można także z łatwością zbadać wilgotność powietrza. W tej sytuacji łatwo będzie określić, czy danego dnia pozostaniemy z psem na dworze na dłużej, czy skrócimy wspólny spacer jedynie do tradycyjnych kilkunastu minut.

– Łatwe działanie sprzętu. Szelki dla psa z czujnikami ciepła szybko się zakłada i zdejmuje. Ich konstrukcja w żaden sposób nie jest skomplikowana. Nawet dziecko szybko nauczy się zakładać psu te unikalne i estetycznie zaprojektowane szelki.

– W sklepach internetowych oraz stacjonarnych sklepach zoologicznych oraz weterynaryjnych szelki kupić można w różnych rozwiązaniach kolorystycznych. Mogą mieć także różną grubość i być wykonane z odmiennych materiałów – skóry, materiałów sztucznych lub naturalnych.

– W najnowocześniejszych modelach istnieje możliwość połączenia mechanizmu odczytującego wartości temperatur z telefonami oraz smartfonami. Dzięki temu komunikaty o zagrożeniach lub obecnych stanach temperatur zostają nam przekazane na nasze podręczne, mobilne urządzenia.

Szelki dla psa z czujnikami ciepła – najlepszy prezent dla czworonoga

Jeśli chcemy sprawić przyjemność naszemu ukochanemu pupilowi, warto rozważyć decyzję, by kolejny raz nie kupować następnej zabawki, która bawić go będzie tylko przez chwilę. Wytrzymałe i praktyczne w działaniu szelki z dla psa z czujnikami ciepła z pewnością przydadzą się bardziej od kolejnej piłeczki czy sztucznej kości do przegryzania. Obie strony skorzystają na prezencie w jednakowy sposób, a nasz pies w promieniach słońca latem będzie zawsze bezpieczny!